منسل و ویلیامز: 5 قرمز 2023
منسل و ویلیامز: 5 قرمز 2023
افزودن به علاقه مندی حذف از علاقه مندی
بزودی...
تریلر

منسل و ویلیامز: 5 قرمز 2023

IMDB
7.8 از 10
100% پسندیدن
  • 18
    بالای 18 سال
  • کارگردان :

    جیمز وایزمن

  • تعداد بازدید :

    85 بار

داستان مستند Williams & Mansell Red 5

جزئیات حرفه پرفراز و نشیب راننده مسابقه، نایجل منسل، در این مستند به تصویر کشیده شده است که داستان همکاری تیم ویلیامز و راننده را برای کسب قهرمانی جهان فرمول 1 در برابر برخی از بزرگ‌ترین رانندگان تاریخ روایت می‌کند.

مستند «ویلیامز و منسل: رد 5» برخی از بزرگ‌ترین نام‌های فرمول یک را در بر می‌گیرد و به صعود نایجل منسل و تیم ویلیامز ریسینگ، از نگاه تیمش، خانواده‌اش و رانندگانی مانند جنسن باتن، دیمون هیل و کارون چاندوک می‌پردازد.

نایجل منسل می‌گوید: «جشن گرفتن سی‌امین سالگرد قهرمانی جهان من با بازگشت به ویلیامز ریسینگ و خودروی افسانه‌ای FW14B فوق‌العاده بود. داشتن فرصتی برای رانندگی رد 5 در گودوود و مرور برخی از لحظات خاص دوران حرفه‌ای‌ام در طی ساخت این مستند، سفری بسیار نوستالژیک برای من بوده است. من مشتاقم تا خاطراتم را با بینندگان و طرفدارانی که نقش بزرگی در حرفه مسابقه‌ای من داشته‌اند، به اشتراک بگذارم.»

جیمز وولز، مدیر تیم ویلیامز ریسینگ می‌گوید: «این مستند بسیار ویژه است که نگاهی عمیق به تاریخ غنی تیم ویلیامز و قهرمان بریتانیایی، نایجل منسل، دارد. شنیدن حرف‌های نایجل اکنون که به دوران حرفه‌ای فرمول1 خود بازمی‌نگرد، دیدگاه جدیدی برای طرفداران قدیمی و جدید ارائه می‌دهد.»

نایجل منسل در دهه 1960 در بیرمنگام انگلستان بزرگ شد و رویای تبدیل شدن به یک راننده حرفه‌ای مسابقات را داشت، علیرغم اینکه توان مالی برای حضور در یک ورزش طراحی شده برای ثروتمندان نداشت. اما با حمایت همسرش روزان، او همه چیز را فروخت و هر کاری که لازم بود انجام داد تا رویای خود را محقق کند. تا سال 1980، او برای تیم لوتوس رانندگی می‌کرد.

در این میان، فرانک ویلیامز نیز رویای خود را در شرکت ویلیامز انجینیرینگ محقق می‌کرد. تنها چند سال پس از تاسیس تیم، آنها به بالاترین قله ورزش، قهرمانی سازندگان فرمول یک، دست یافته بودند.

0 دیدگاه
خرید اشتراک ویژهفیلم های ویژه ما را مشاهده کنید!