ورود / ثبت نام
فینال رولان گاروس ۲۰۲۱ ؛ جوکوویچ و سیتسیپاس
کد 1504

فینال رولان گاروس ۲۰۲۱ ؛ جوکوویچ و سیتسیپاس

خلاصه داستان :

رقابت‌های آزاد فرانسه، دومین «گرند اسلم» از گرند اسلم‌های چهارگانه، هر ساله در بهار در شهر پاریس برگزار می‌گردد. این مسابقات نقطۀ اوج رقابت‌های فصل خاک تنیس به حساب می‌آید. این تورنمنت به افتخار «رولان گاروس»، خلبان جوان فرانسوی که در جریان جنگ جهانی اول جان خود را از دست داد، با نام رولان گاروس […]

ادامه متن
  • 13
    مناسب برای افراد 13 سال به بالا
  • زمان انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • 123 مشاهده
  • ژانر : مسابقات
  • محصول : فرانسه - 2021
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه
  • گزارش خرابی نیازمند اشتراک ویژه

رقابت‌های آزاد فرانسه، دومین «گرند اسلم» از گرند اسلم‌های چهارگانه، هر ساله در بهار در شهر پاریس برگزار می‌گردد. این مسابقات نقطۀ اوج رقابت‌های فصل خاک تنیس به حساب می‌آید. این تورنمنت به افتخار «رولان گاروس»، خلبان جوان فرانسوی که در جریان جنگ جهانی اول جان خود را از دست داد، با نام رولان گاروس نیز شناخته می‌شود.

فینال تنیس رولان گاروس ۲۰۲۱

همانند مسابقات آزاد استرالیا، در دومین گرند اسلم سال نیز شاهد رویارویی نسل‌ قدیم و جدید در دیدار پایانی هستیم: جوکوویچ ۳۴ ساله در برابر سیتسیپاس ۲۲ ساله. در ملبورن اگرچه انتظارهای زیادی از دنیل مدودف می‌رفت اما او نامید‌کننده ظاهر شد و نتوانست نماینده‌ خوبی برای تنیس‌بازان نسل جدید باشد، حال باید دید سیتسیپاس در اولین فینال گرند اسلم خود چگونه با فشار و اضطراب کنار خواهد آمد.

نواک جوکوویچ

جوکوویچ در نیمه نهایی دست به کار بزرگی زد و در یکی از تماشایی‌ترین مسابقه‌های سال‌های اخیر رافائل نادال قهرمان ۱۳ دوره مسابقات را که از سال ۲۰۱۷ در رولان گاروس نباخته بود در مرحله نیمه‌نهایی شکست داد تا برای ششمین بار به فینال این گرند اسلم برسد. این تنها برای دومین بار بود که جوکوویچ موفق شد پادشاه خاک را در فیلیپ شاتریه شکست دهد؛ کاری که خودش دشواری آن را با “صعود به قله اورست” مقایسه کرد.

استفانوس سیتسیپاس

در سوی مقابل، استفانوس سیتسیپاس یکی از بهترین و آماده‌ترین بازیکنان امسال برای اولین بار حضور در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کند. تنیس‌باز یونانی که در این دوره از مسابقات بسیار پرقدرت ظاهر شده است، در مسیر راهیابی به نیمه‌نهایی بازیکنانی چون ژرمی شاردی، پدرو مارتینز، جان ایزنر، پابلو کارنیو بوستا و دنیل مدودف را بدون مشکل خاصی پشت سر گذاشت. سیتسیپاس مقابل زورف در نیمه‌نهایی نیز ۲-۰ جلو افتاد، اما درحالی‌که می‌رفت با بازگشت حریف آلمانی به دردسر بیفتد در ست پنجم او را شکست داد تا بعد از ۳ ناکامی در نیمه‌نهایی گرند اسلم‌ها به اولین فینال خود در این مسابقات چهارگانه صعود کند.

سال ۲۰۱۵ که جوکوویچ برای اولین بار در رولان گاروس موفق به شکست نادال شد در فینال مغلوب واورینکا شد. همین اتفاق سال ۲۰۰۹ نیز برای سودرلینگ افتاد و او بعد از شکست نادال در فینال مغلوب فدرر شد. آیا نفرین نادال این‌بار نیز دامن‌گیر صربیناتور می‌شود و یا او بار دیگر تاریخ‌ساز خواهد شد؟

 

باکس دانلود

  • برای دانلود اشتراک ویژه تهیه نمایید

فیلم های پیشنهادی

خرید اشتراک ویژهفیلم های ویژه ما را مشاهده کنید!
صفحه اصلی
دسته بندی
پنل کاربری