رالی قهرمانی جهان 2024
رالی قهرمانی جهان 2024
افزودن به علاقه مندی حذف از علاقه مندی

رالی قهرمانی جهان 2024

IMDB
7.5 از 10
100% پسندیدن
  • 18
    بالای 18 سال
  • تعداد بازدید :

    74 بار

رالی قهرمانی جهان 2024 WRC

رالی قهرمانی جهان 2024 پنجاه و دومین فصل مسابقات دبلیو آر سی (WRC) است و توسط فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) به عنوان بالاترین کلاس رالی بین المللی شناخته می شود.

تیم‌ها برای قهرمانی‌های رانندگان، کمک‌رانندگان و سازندگان در رالی قهرمانی جهان به رقابت می‌پردازند. تویوتا مدافع عنوان قهرمانی سازندگان است.

این مسابقات در ژانویه 2024 با رالی مونت کارلو آغاز شد و در نوامبر 2024 با رالی ژاپن به پایان می‌رسد.

کاله رووانپرا و جون هالتونن قهرمانان فعلی رانندگان و کمک‌رانندگان هستند که دومین قهرمانی خود را در رالی اروپای مرکزی 2023 به دست آوردند. با این حال، آن‌ها امسال فقط در رویدادهای منتخب شرکت خواهند کرد.

سیستم امتیازدهی برای جلوگیری از ذخیره تایرها برای مرحله قدرت دچار تغییرات عمده‌ای شده است. ده رقیب برتر در رده‌بندی کلی تا پایان روز شنبه به ترتیب ۱۸-۱۵-۱۳-۱۰-۸-۶-۴-۳-۲-۱ امتیاز کسب می‌کنند، به شرطی که مسابقه را به پایان برسانند؛ در غیر این صورت، این امتیازها به رقیب واجد شرایط بعدی منتقل می‌شود. هفت نفر برتر که کمترین زمان را در جدول تجمعی یکشنبه ثبت می‌کنند، به ترتیب ۷-۶-۵-۴-۳-۲-۱ امتیاز دریافت می‌کنند.

یک برنامه زمانی کوتاه‌تر ۴۸ ساعته در رالی ایتالیا ساردنیا ارائه خواهد شد که به عنوان یک آزمایش برای فرمت جمع‌وجور توسط فیا پیشنهاد شده بود، اجرا می‌شود.

0 دیدگاه
خرید اشتراک ویژهفیلم های ویژه ما را مشاهده کنید!