فینال: هجوم به ومبلی 2024
فینال: هجوم به ومبلی 2024
افزودن به علاقه مندی حذف از علاقه مندی

فینال: هجوم به ومبلی 2024

IMDB
6.2 از 10
100% پسندیدن
  • 18
    بالای 18 سال
  • کارگردان :

    رابرت میلر - وابنا اپونگ

  • تعداد بازدید :

    92 بار

داستان مستند 2024 The Final: Attack on Wembley

مستند فینال: هجوم به ومبلی، مستندی ساخت کشور انگلیس و به کارگردانی رابرت میلر و وابنا اپونگ است که به طور اختصاصی از نتفلیکس پخش می شود.

این مستند روایت گر این است که چگونه هزاران نفر از هواداران فوتبال انگلیس بدون تهیه بلیت سعی کردند در فینال یورو 2020 به ورزشگاه ومبلی هجوم ببرند.

این اثر حاوی مدارک دست اول از افراد مختلفی است که در آن روز در ومبلی حضور داشتند، از جمله یک هوادار که با موفقیت به ورزشگاه وارد شد، کارکنان امنیتی و تماشاگران بی گناهی که گرفتار درگیری شدند.

یکی از هواداران ایتالیا که دختر خردسالش را به بازی آورده بود، توضیح می‌دهد که چگونه با آنها بدرفتاری لفظی شده، بطری‌ها و قوطی‌ها به سمت آن‌ها پرتاب می‌شد. آنها سعی می‌کردند در میان جمعیت خشمگینی که در زمین ومبلی جمع شده بودند حرکت کنند.

در مجموع، حدود 2000 نفر به زور وارد ومبلی شدند، 400 نفر از آن ها توسط کارکنان بیرون انداخته شدند. در حالی که 19 افسر پلیس مجروح و 86 نفر در سراسر لندن به دلیل اختلالات مربوط به بازی دستگیر شدند. با این حال هیچ‌کس آسیب جدی ندید.

یکی از هواداران انگلیس که با موفقیت وارد ورزشگاه شد، میگوید:

«از کاری که انجام داده ام خجالت نمی کشم. “در سال 2020، همه ما در خانه هایمان حبس شده بودیم، نمی توانستیم جایی برویم، فقط می توانستیم برای کمی ورزش بیرون برویم. در تمام مدت زمانی که این کار را انجام می دهیم، رهبران کشورمان اینجا هستند. چگونه می توانم احساس کنم که کار اشتباهی انجام داده ام، برای اینکه شاهد بردن اولین جام از سال 1966 به بعد کشورم باشم.

این مستند همچنین به عواقب باخت انگلیس می پردازد و توهین نژادپرستانه ای را که به سه بازیکن رنگین پوست انگلیس، مارکوس رشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا، که ضربات پنالتی خود را از دست دادند، نشان می دهد.

رشفورد در بیانیه‌ای که روز بعد در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، گفت: «من می‌توانم در تمام طول روز عملکردم را نقد کنم اما هرگز به خاطر کسی که هستم و از کجا آمده ام عذرخواهی نخواهم کرد.»

هجوم به ومبلی با پیش نمایشی از مسابقات یورو 2024 به پایان می رسد که در آن انگلیس بار دیگر در میان شانس های قهرمانی قرار دارد.

0 دیدگاه
خرید اشتراک ویژهفیلم های ویژه ما را مشاهده کنید!